2010-11 Honor Roll
The following athletes were honored by the NJCAA, Region III, or the Western New York Athletic Conference.
2010-11 Athletic Honor Roll
Previou Year: 2009-10, 2008-09, 2007-08, 2006-07
NJCAA All-American
Abbey Benton | Cross Country |
Ken Boyer | Outdoor Track |
Pam Breedlove | Outdoor Track (2 Events) |
Rawle Crawford | Outdoor Track (2 Events) |
Briana Dorsey | Outdoor Track |
Alex Farell | Cross Country |
JP Frey | Baseball |
Brett Harrington | Outdoor Track (2 Events) |
Dre Johnson | Outdoor Track |
Marcquis Johnson-Broughton | Outdoor Track |
Andy Jones | Outdoor Track |
Brandon Lewis | Outdoor Track |
Frank Mastaraccio | Cross Country |
Shea Mckee | Outdoor Track (3 Events) |
Tara Murphy | Outdoor Track (2 Events) |
Shatara Noble | Outdoor Track (2 Events) |
Tyler Peet | Wrestling |
Joe Seitz | Cross Country |
Jordan Traina | Outdoor Track |
Megan Votava | Outdoor Track |
Isiah Whiting | Outdoor Track |
All-Region
Abbey Benton | Cross Country |
Abbey Benton | Outdoor Track |
Ken Boyer | Indoor Track |
Pam Breedlove | Indoor Track |
Pam Breedlove | Outdoor Track (2 Events) |
Amie Brooks | Basketball |
Tyree Constantine | Indoor Track |
Rawle Crawford | Indoor Track |
Rawle Crawford | Outdoor Track |
Ryan Demers | Cross Country |
Angie Depew | Softball |
Cody Dill | Wrestling |
Briana Dorsey | Indoor Track (2 Events) |
Briana Dorsey | Outdoor Track (4 Evetns) |
Kelley Dumbleton | Volleyball |
Tim Dyer | Lacrosse |
JP Frey | Baseball |
Kevin Gardrvits | Lacrosse |
Brittany Haines | Volleyball |
Brett Harrington | Indoor Track (2 Events) |
Brett Harrington | Outdoor Track |
Mike Hart | Lacrosse |
Alex Hewlett | Outdoor Track |
Marcquis Johnson-Broughton | Outdoor Track (2 Events) |
Byron Jones | Indoor Track |
Brandon Lewis | Outdoor Track |
Frank Mastraccio | Cross Country |
Shea Mckee | Outdoor Track |
David Miller | Indoor Track |
David Miller | Outdoor Track (2 Events) |
Tara Murphy | Indoor Track (3 Events) |
Tara Murphy | Outdoor Track (3 Events) |
Taylor Nelson | Wrestling |
Tara Noble | Indoor Track (2 Events) |
Tara Noble | Outdoor Track (3 Events) |
Mo Parks | Outdoor Track |
Tyler Peet | Wrestling |
Holli Pierce | Soccer |
Camille Romero | Basketball |
Tara Scholla | Soccer |
Kevan Smith | Baseball |
Brad Stowell | Lacrosse |
Megan Votava |
Outdoor Track |
Isiah Whiting | Indoor Track |
Isiah Whiting | Outdoor Track |
Ethan Wright | Swimming |
All-WNYAC
Amie Brooks | Basketball |
Shadeeka Campbell | Basketball |
Ginette Cornett | Soccer |
Angela Depew | Softball |
Nick Depofi | Football |
Cody Dill | Wrestling |
Kelley Dumbleton | Volleyball |
Tim Dyer | Lacrosse |
JP Frey | Baseball |
Michael Gee | Soccer |
Younatan Gobezai | Basketball |
Josh Griffin | Football |
Wade Hammond | Football |
Amber Harding | Softball |
Brittany Haines | Volleyball |
Danielle Hill | Soccer |
Colter Johnson | Football |
Damion King | Football |
Meghan Kraus | Volleyball |
Tyler Mann | Baseball |
Taylor Nelson | Wrestling |
Patrick Parker | Basketball |
Mo Parks | Soccer |
Tyler Peet | Wrestling |
Holli Pierce | Soccer |
Kyle Ricks | Football |
Camille Romero | Basketball |
Cody Scepaniak | Football |
Tara Scholla | Soccer |
Devin Simmons | Football |
Justin Smith | Football |
Derek Southworth | Soccer |
Brad Stowell | Lacrosse |
Sir Aaron Taylor | Football |
Lucas Wales | Soccer |